I’m friendly, funny and fabulous!

Standarta

Nedaudz par manu dzīvi un mani pašu.

Es esmu piedzimusi un izaugusi Rīgā, Latvijā. Pašlaik man ir 24 gadi un es studēju maģistrantūru Drēzdenes Tehniskajā universitātē. Šī ir ierastie teikumi, kurus atkārtoju iepazīstoties ar cilvēkiem Vācijā. Man par brīnumu, vairums cilvēku zina, kur atrodas Latvija un daži pat var nosaukt Latvijas galvaspilsētu.

Drēzdenē es studēju starptautiskās tiesības un starptautisko politiku, tās ir divu disciplīnu studijas, jāatzīstas viegli nav. Laikam jau bija nedaudz neprātīgi doties studēt tiesību zinātnes, bez priekšzināšanām jurisprudencē, bet tā kā man principā patīk izaicinājumi, tad es nesūdzos. Dzīve mums ir dota tikai vienreiz un pēc tāda principa es arī ļoti mēģinu dzīvot.

Es teiktu, ka daudzi mani uzskata par nedaudz dīvainu un, ja tā labi padomā, tad tā arī ir. Patiesībā man pašai būtu ļoti interesanti iztaisīt sarakstu ar savām dīvainībām, gan lietās ko daru, gan arī uzskatos un attiecībās ar cilvēkiem. Bet par visu pēc kārtas.

Es atceros kā skolas laikā ikviens taisīja savu anketu kladi un deva citiem klasesbiedriem aizpildīt, mēģinot atcerēties tos jautājumus, centīšos iepazīstināt ar sevi 😀

1. Kāda ir Tava iecienītākā mūzika?

Patiesība es varu klausīties gandrīz pilnīgi visu izņemot stulbu repu un ļoti smagu metālu. Man ļoti patīk atsevišķas dziesmas,  bet reti, kad ir tā, ka man patīk kāda mūziķa pilnīgi visas dziesmas. Es ari esmu viens no tiem cilvēkiem, kurš klausās dziesmu vārdos, jo katra dziesma ir kāds stāsts, kādā doma. Daži no maniem iecienītākajiem mūziķiem/grupām ir: The Beatles, Queen, Coldplay, U2, The Doors, Rolling Stones, ABBA, Robbie Williams, Roxette, Mika, Adele.,  Bon Jovi, The Verve, Take That, Lady Gaga, Madonna, Janis Joplin, System of a Down, Alanis Morrisette, Owl City, Josh Radin, Ace of Bace, Eric Clapton, Weezer, Green Day, Billy Joel, Hoobastank, The Beatch Boys, Arcade Fire, Plain White, Ziggy Marley, Kings of Leon, Bruno Mars. Plus vēl atsevišķas dziesmas no dažādiem izpildītājiem.

2. Mīļākā grāmata?

Šeit atkal saraksts būtu ļoti garš. Man ļoti patīk lasīt, bērnība varēju stundām ilgi sēdēt un lasīt, tas bija diezgan vājprātīgi. Atceros, ka skolas laikā uz vasaras brīvlaiku mums uzdeva obligāto literatūru, parasti es jau to visu biju izlasījusi. Vienīgais, ko man nepatīk lasīt ir dzeja, ja godīgi es to ne vienmēr pārāk labi saprotu.Varbūt esmu pārāk “sekla”, lai to saprastu, arī skolas laikā man nepatika, lasīt un apspriest dzeju, jo man bija sajūta, ka neko nesaprotu.

Dažas grāmatas, kuras man palikušas atmiņā, ka arī autori ir Remarks, lai gan viņa darbiem vienmēr ir nelaimīgas beigs, tie ir loti reāli un dzīvīgi. “Rietumu frontē bez pārmaiņām”, “Triumfa arka”,Trīs draugi”. Vel viens izcils autors ir Hermanis Hesse, viņa grāmatas “Stikla pērlīšu spēle”, “Sidharta”, Stepes vilks” ir patiešām iedvesmojošas grāmatas. “Umberto Eko “Rozes vārds”, Paulu Koelju “Uzvarētājs stāv viens”, “Alķīmiķis”, Hārpera Lī “Nogalināt lakstīgalu”, Džordžs Orvels “Dzīvneiku ferma”, Džeimss Džoiss “Uliss” šo sarakstu varētu vēl un vēl. Protams, ka kā jau vairumam cilvēku man visai labi patika Harija Potera grāmatas, kā ari Krēslas sērijas grāmatas. Uzņemtās filmas gan lika man vilties. Galvenokārt, vājās aktierspēles dēļ. Trešās Krēslas filmas laikā man bijušais draugs pat aizmiga un es viņu par to nemaz nevainoju.

3. Iecienītākie TV šovi/seriāli? 

Ziepju operu ēra ir beigusies, vēl tagad nesaprotu, kā es viņas varēju skatīties. Lai nu kā šo apkaunojošo manu dzīves sīkumu izlaidīsim, lai nosauktu vēl apkaunojošākus sīkumus. Vien no maniem pašlaik iecienītākajiem seriāliem ir “Dexter”, pašlaik ir noslēgusies jau 6 sezona. Par šo seriālu es uzzināju 2011. gada vasarā. Noskatījusies pirmo epizodi, es iemīlējos. Tā kā oktobrī bija jāsākas 6 sezonai, tad es gribēju līdz tam laikam noskatīties visas iepriekšējas 5 sezonas. Tā es ari izdarīju, tikai lieta tad, ka es to izdarīju 2 nedēļās. Jā, šeit atklājās viena no manām apsēstībām.  Principā es uz 2 nedēļām atvadījos no apkārtējās pasaules un pavadīju laiku sērijveida slepkavas sabiedrībā. Lai nu ka es to izdarīju un tagad esmu “on track”, tikko noskatījos 6 sezonu un tagad man jāgaida veseli 9 mēneši līdz nākamajai. Nedaudz tizli varbūt skan, bet man tas asociējās ar bērna gaidīšanu, bet norakstiet to kā vienu no manām tizlībām.

Otrs seriāls, kuru var nosaukt par manu “guilty pleasure”, ir “”Glee”. Stasts ir par vidusskolu jauniešiem, kuri darbojas vidusskolas muzikālajā pulciņā līdz ar to ikvienā epizodē tie dzied jaunas dziesmas. Šis seriāls ir stulbs, bet vienlaicīgi es nevaru beigt to skatīties un doma, ka šogad noslēgsies pēdējā sezona ir diezgan biedējoša 😀

Tāpat man ļoti patīk tādi seriāli kā “Weeds”, lai gan neesmu redzējusi visas epizodes. Topa pirmajā vietā nemainīgi paliks seriāls “Friends”, lai gan tas jau ir beidzies 😦 Esmu redzējusi visas 10 sezonas vismaz 7 reizes katru. Atceros, ka mēs ar draugiem mēdzām izdomāt, kurš no seriāla varoņiem esam mēs paši. Es vienmēr biju Monika un mans brālis bija Ross, jo un viena mana draudzene (došu viņai vārdu Fēbija) bija Fēbija un tad mēs attiecīgi no situācijas izdomājām, kuri ir pārējie varoņi 😀 Katra ziņā šis seriāls būtu jāredz ikvienam, jo joki ir vienkārši nepārspējami, kā arī aktierspēle ir visaugstākajā līmenī, ne velti šis seriāls piedzīvoja 10 sezonas un aktieri novecoja līdz ar to.

Saraksta vēl var iekļaut tādus seriālus, kā “South Park”, “The Simpsons”, “House”, “Sex and the City”, “Yes Minister”, kā arī TV šovus “The X Factor”, “Britains got Talent”, “The Ellen DeGeneres show”, “Wipeout”. Jā, saraksts ir diezgan garš, bet es protams, neskatos visus vienlaicīgi citādāk visa mana dzīve pārvērstos par vienu lielu seriālu.

4. Tavas intereses? 

Jāsaka, ka mani interesē gandrīz pilnīgi viss, man patīk uzzināt un piedzīvot kaut ko jaunu. Ir lietas par kurām es interesējos pastiprināti. Viena no tām, protams, ir politika, šeit man gan uzreiz ir jāsaka, ka mani īpaši neinteresē Latvijas iekšpolitika, kuru es nemaz nenosauktu par politiku, bet par biznesmeņu spēles laukumu, zvērudārzu un teātri vienlaicīgi. Mani interese valstu starptautiskās attiecības, valstu sistēma kopuma, kā valstis veido savu tēlu starptautiskajā arēnā, kāds režīms, likumi pastāv vienā vai otrā valstī, kā tas ietekmē valsts attīstību, kādi ir iedzīvotāji valstī. Man interesē kā politika savijas kopā ar kultūru, sabiedrību, tradīcijām, valsts koptēlu. Īpaši man interesē starpvalstu konflikti, tāpēc apsvēru arī studēt “Peace and Conflict studies”.  Īpaši interesanti man liekas, tas kā valstis izvēlās savas sabiedrotās un ienaidnieces, kā vēstures notikumi senā pagātnē turpina “dzīvot” arī pēc 50,100 vai 200 gadiem.

Politika ir ļoti cieši saistīta ar vēsturi un ģeogrāfiju, kas arī ir divas manas nākamās intereses.  Tā nu reiz ir iekārtots, ka pagātnes notikumi spēlē lielu lomu un par tiem nekad neaizmirst, it īpaši par nepatīkamiem notikumiem. Katra valsts raksta savu valsts vēsturi un interpretē notikumus citādāk. Dažreiz es prātoju, kas notiktu, ja mēs visi pēkšņi aizmirstu visu kas noticis pagātnē, kādas tad izveidotos valstu attiecības, kā vispār veidotos politiskā sistēma? Šie jau ir filozofiskie jautājumi, uz kuriem atbildi es nesaņemšu nekad.

Kā jau iepriekš minēju man ļoti aizrauj literatūra, nav pat noteikts žanrs, kas man patīk. Vienīgais, ka man galīgi nesaista ir mīlas romāni, tie man šķiet banāli un tukši, es šeit nerunāju par tādiem darbiem kā “Romeo un Džuljeta”, “Lepnums un aizspriedumi”, “Meistars un Margarita” u.c., jo tā ir klasika, es runāju par lētiem, sērijveida romāniem, ar vienu un to pašu sižetu un nobeigumu. Principa man patīk grāmatas ar interesantu sižetu, negaidītām beigām, interesantu un savdabīgu valodu, ne vienmēr ar laimīgam beigām, man patīk lasot redzēt kā autors atklāj katra tēla personību, raksturu un kā tas iederas kopējā sižetā.

Hmmmm….vēl man protams, patīk apmeklēt koncertus, teātra izrādes, mākslas izstādes. Principā mani patiesi aizrauj visa veida kultūras pasākumi. Iespējams, ka tos apmeklēju jau no pašas bērnības un nespēju savu dzīvi iedomāties bez tiem.

Manu interešu sarakstu noteikti vēl varētu papildināt, bet tad tas izvērstos pārāk garš, tāpēc pagaidām šo jautājumu noslēgsim.

5. Labākās filmas? 

Nav vienas tādas filmas, kas man īpaši patiktu. Principā man patīk dažāda  žanra filmas. Izņēmums ir tādas filmas kā “Rokijs” , Rembo” un tām līdzīgas, kur viens varonis visu laiku to vien dara ka cīnās ar “ļaunajiem”. Piedodiet, man ari visi “Zvaigžņu kari” mīļotāji, bet es tiešām nepatīk filmas par paralēliem universiem, mašīnām, kas pārvēršas par robotiem, izbēgušiem briesmoņiem u.t.t. Šeit ir dažas filmas, kuras man ir palikušas atmiņā un es varētu noskatīties vēlreiz/vai arī esmu redzējusi vairākas reizes: “Shutter Island”, “The King’s Speech”, “Moulin Rouge”, “The Holiday”, “Match Point”, “The Next Three Days”, “August Rush”, “Mystic River”, “The Phantom of Opera”, “Billy Elliot”, “A beautiful Mind”, “The Devil wears Prada”, “Across the Universe”, “Rabbit Hole”, “Amelie”, “Forrst Gump”, “The Talented Mr. Ripley”, “Crash”, “American Beauty”, “How to lose a Guy in 10 days”, “The Green Mile”, “A walk to Remember”, “The Notebook”, “Weisse Rose”, “The Butterfly Effect”, “Hairspray”, “Love and other Drugs”, “Inception”, “Due Date”, “Closer”, “Date Night”, “Happy -Go -Luchy”, “Monster”, “Little Miss Sunshine”, “Winter’s Bone”, “Reservation Road”, The Hours”, “8 women”, “Babel”, “Up in the Air”, “The Perfect Getaway”, “Greace”, “Superbad”, “The Box”, “Prestige”, “The Dreamers”, “Changeling”, “Groundhog Day”, Catch and Release”, “Music and Lyrics”, “The Simpsons Movie”, “Mamma Mia”, “13 going on 30”, “Hitman”, The Sound of Music”, “Slumdog Millionaire”, “Four Weddings and a Funeral”, “One Day”. Šo sarakstu var papildināt vēl ar daudzām filmām.

6.Mīļākā krāsa? 

Agrāk man ļoti patika zaļā krāsa, bet tagad tai pievienojušās arī citas, man loti patīk tumši zilā krāsa, pelēkā,  tumši violetā, sarkanā, ka arī dzeltenā.

7. Iecienītākais sporta veids? 

Viennozīmīgi man ļoti patīk teniss, lai gan jau kādus 3 gadus neesmu spēlējusi, tas vienmēr paliks mana topa augšgalā, Tas ir arī faktiski vienīgais sporta veids, kuru varu skatīties pa TV vai dzīvajā, plus piedevām kā bonuss tam visam, es arī saprotu, kas notiek uz laukuma. Jāatzīstas, ka teiksim, skatoties futbolu, man ne vienmēr ir sajēga, kas notiek uz laukuma. Vēl mani aizrauj riteņbraukšana, kas man noteikti ļoti pietrūks šo vasaru. Pagājušajā vasarā  gandrīz katru dienu braucu ar riteni, tikai žēl, ka Rīga un arī LV nav visai draudzīga velosipēdistiem, bet es jūtu, ka viss uzlabojas. Lai nu kā, ja Berlīnē tikšu pie riteņa noteikti izbaudīšu riteņbraukšanas priekus.

8. Iecienītākais ēdiens? 

Tādu ir ļoti daudz, bet man noteikti garšo vista gandrīz visos veidos īpaši pagatavota ar medu un riekstiem, tāpat man ļoti garšo suši,  steiks, dažādas zivis. No “junk food” tā noteikti ir pica un kebabs.

9. Iecienītākais dzēriens? 

Bezalkoholiskais: sulas, īpaši vīnogu un apelsīnu, greipfrūtu.

10. Mīļākais dzīvnieks?

Suns un kaķis.

Tā nu tipiskie jautājumi ir atbildēti! Ha!

Anonymous (:

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s